Kam na výlet

Jizerské Hory a okolí

Jizerské hory nabízejí mnoho míst k návštěvě a náš penzion umístěný v samotném srdci Jizerek je skvělým výchozím bodem pro řadu výletů. Proto jsme se rozhodli pro Vás udělat seznam základních výletních míst a také Vám poskytnout informace k aktuálním akcím, které v okolí probíhají.

Sezónní výlety

Naučná stezka Gustava Leutelta

Josefovým Dole Vás provede naučná Leuteltova stezka. Její kratší varianta měří 5,4 km a delší 11,3 km. Můžete se na ni napojit u Čertovy vyhlídky. Spisovatel, básník a učitel Gustav Leutelt žil na přelomu 19. a 20.století a dostal ocenění čestný občan Josefova Dolu. Vedle kostela je k jeho památce vystaven pomník. Na stezce je mnoho zajímavých zastavení, které připomínají bohatou nejen sklářskou historii Josefova Dolu a okolí…

Čertova vyhlídka

Jenom kousek od penzionu se nachází krásná Čertova vyhlídka. Podle pověsti tam na kamenech sedává čert a je tam od něj na vrcholku vysezený ďůlek 🙂
Dohlédnete odtud až na hráz Josefodolské přehrady a celé údolí Josefova Dolu máte jako na dlani. Vyhlídka se dříve jmenovala Juselkoppe a fungovala jako společenské místo, kde se lidé scházeli a dokonce i tančili. Tehdejší Německý spolek se o ni staral a zajišťoval zde bohaté občerstvení. Bohužel s odsunem Němců po druhé Světové válce její věhlas skončil. Až v roce 2005 ji do dnešní podoby nechal upravit obecní úřad Josefův Důl.

Muzeum místní historie

Muzeum místní historie vzniklo v roce 2010 a najdete ho vedle kostela v budově knihovny a informačního centra. Expozice je rozdělena do 3 místností. První je věnována historii obce, druhá průmyslu na horním toku řeky Kamenice a třetí se věnuje významným osobnostem Josefova Dolu. Otevírací doba odpovídá otevírací době informačního centra.

Aktuální tipy na výlety

5 května, 2020
Doporučujeme pěší výlet přímo z penzionu na vodopády Jedlová. Vodopády jsou dva, hlavní Jedlový má…
5 května, 2020
27 dubna, 2020
Příjemný pěší výlet doporučujeme na rozhlednu Slovanka, která je volně přístupná celý den. Od penzionu…
27 dubna, 2020